Firma Bilgileri

  • Sektör: Tekstil Sanayi
  • Adres: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Turgut ÖZAL Cad. No: 124 K. Çekmece / İSTANBUL
  • Mail: info@aydinmensucat.com.tr
  • Web Site: https://www.aydintekstil.com/tr
  • Telefon: 0 212 549 43 00 / 0 264 353 55 80 - 82
  • Faks 0 212 549 20 58

Türkiyenin ve Avrupanın en büyük döşemelik, perdelik, yatak kumaşı ve ev tekstili sektörü üreticisi olan Aydın Tekstil A.Ş tamamlamış olduğu dikey entegrasyonla birlikte değerli müşterilerine kaliteli, teknolojik ve doğal ürünleri, yüksek teknolojik makinalarda üretmektedir.

Aydın Tekstil sektördeki uzun yılların tecrübesi, eğitimli genç dinamik yönetim kadrosu ve 1200 çalışanı ile yılda 30.000.000 metre kumaş ve 8500 ton iplik üretebilmektedir. İhtiyaca uygun olarak kamgarn, poliproplen, şönil ve fantazi iplik üretmekle sipariş sürecini başlatan Aydın Tekstil; dokuma, boya prosesleri ve tüm apre işlemlerini gerçekleştirebilen terbiye hatlarıyla, üretimi tek seferde ve zamanında tamamlamayı ilke edinmiş entegre bir tesistir.

Tüm ekipmanları ileri teknolojiye sahip olan üretim bölümlerinde üretilen ürünler; iplik, dokuma, boya, apre proseslerinin her safhasında, her bölümün kendi laboratuvarında kalite kontrolleri yapılmaktadır. Bu laboratuvarlar her türlü ham, yarı mamül, mamül ürün analizleme kabiliyetine sahiptir.

Toplam kalite anlayışıyla, insana yatırım yapan, teknolojiyi yakından takip eden, kökleri kuvvetli ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Aydın Tekstil; teknolojik donanıma sahip Ar-ge ve tasarım bölümlerinde sürekli değişen dünya trendlerine uygun renk ve tasarımları takip ederek kendi modasını oluşturup ,sınırsız örgülendirmeyle, tüm dünyaya sunabilen lider bir firmadır.

Misyon
İnsanların yaşamlarından keyif almalarını sağlayan farklı tasarım, renk seçenekleri, çevre ve teknoloji ile uyumlu üretim yapan küresel oyuncu konumunu devam ettirmek.

Vizyon
Yenilikçi konfor çözümleri sunarak yaşam kalitesini artırmak.

Değerlerimiz
Sürdürülebilir müşteri memnuniyetini sağlamak için müşteri beklentilerine uygun ve aynı zamanda müşteride ihtiyaç oluşturacak ürün ve hizmetleri sunmak.

Ar-ge faaliyetleri ile katma değeri yüksek ürünleri geliştirmek ve pazara sunmak.

Pazarın değişen koşullarına uyum sağlamak, pazarda lider konumunu sürdürmek, dinamik marka algısını güçlendirmek, amaç ve hedeflere ulaşmak için bilgi ve gerekli kaynağı sağlamak.

Eğitim ve denetimlerle çalışanlarımızı, olası iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumak, çevre ve kalite duyarlılıklarını artırmak.

Tüm çalışanlarımızın tedarikçilerimizin ve ziyaretçilerimizin Aydın ISG ve çevre kurallarına uymalarını sağlamak.

Çevre, iş sağlığı güvenliği, enerji yönetimi ve müşteri beklentilerini karşılamak için ulusal, uluslararası uygulanabilir yasalara, mevzuatlara ve standartlara uygun üretim gerçekleştirmek.

Üretimlerimizde doğal kaynakları, enerji ve hammadde kullanımını ekonomik ve verimli bir şekilde, mümkün olan en az tüketim oluşturacak yöntemlerle kullanmak. Atıklarımızın geri kazanımı ve yeniden kullanımını sağlayarak atık oluşumunu en aza indirmek.

Çevreye duyarlı üretim metodlarını kullanarak çevre üzerindeki olumsuz etkilerimizi minimize etmek.

Enerji bakımından verimli ürün, hizmet tedariğini ve tasarımı destekleyerek enerji performansını iyileştirmek.