Firma Bilgileri

  • Sektör: Yapı Malzemeleri İmalatı
  • Adres: Atatürk Mah. Süleyman Demirel Cad. No: 2 Yapı Teknik İş Merkezi Kat: 1 Şekerpınarı - Gebze / KOCAEL
  • Mail: info@cukurovayalitim.com
  • Web Site: www.cukurovayalitim.com
  • Telefon: 0 262 658 08 80 - 0 264 681 47 20
  • Faks 0 262 658 97 56 - 0 264 681 46 28

1992 yılında Gebze/Kocaeli`nde çatı kaplama malzemeleri satış ve uygulaması yapmak hedefiyle yola çıkan firmamız, müşterilerden gelen talep doğrultusunda nalburiye – hırdavat satışı konusunda malzeme portföyünü geliştirmiş, teknik hırdavat konusunda bölgesindeki sanayi işletmelerinin ilk tedarikçisi olmuştur.

Şirketimiz,  distribütörlüğünü  sürdürdüğümüz markalardan kazandığımız güven, müşterilerimizden aldığımız ilham ve çalışma arkadaşlarımızın özverisiyle, inşaat sektöründe temelden çatıya her konuda hizmet vermektedir.  Bu çalışma sürecinde müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla piyasanın ihtiyaç duyduğu ve gelecek gördüğü konularda da üretime geçmeye  başlamıştır.

1999 yılında cam takviyeli  polyester (CTP) levha üretimi için Yapıser A.Ş. ve galvanizli sac trapez üretimi için de Sistem Çatı Ltd. Şti. kurulmuştur.  Yapıser üretim yatırımlarına CTP`nin yanı sıra PVC ve EPS ürünleriyle devam etmiştir. Sistem Çatı ise ürün gamını geliştirerek metal sektöründeki yerini her geçen gün daha da güçlendirmiştir.

Tedarikçi ve üretici kimliği ile her geçen gün büyüyen firmamız, Genel Müdürlüğü`nü 2004 yılında Şekerpınar’daki Yapı Teknik İş Merkezi`ne taşımıştır.Yönetim  Kurulumuz  yatırım kararlarını sürdürerek 2007 yılında, Adapazarı 3. Organize Sanayi Bölgesi`nde Çukurova Yalıtım A.Ş. firmasını kurmuş, 4×4 markalı plastik ve yalıtım malzemeleri üretimine, kurduğu fabrikada devam etmiştir.

Türk ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla üretimde sahip olduğumuz yüksek kalite ve teknolojiyle ve yapı sektöründeki  zengin ürün çeşitlerimizle Türkiye pazarında yakalamış olduğumuz başarıyı, başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Balkan ve Avrupa ülkelerine yaptığımız ihracatlarımızla sürdürmekteyiz.

Geçmişten  gelen  değerlerimizi  geleceğe taşıyoruz. Yapı Teknik Grubu olarak bugün 3 üretim tesisi, 2 satış mağazası, iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımızla başlangıçtaki heyecanımızı koruyor, sahip olduğumuz sorumlulukların bilinciyle güvenilir üretim ve hizmete devam ediyoruz.