Firma Bilgileri

  • Sektör: Makine ve Makine Yan Sanayi
  • Adres: Mimar Sinan Mah. Yunus Emre Cad. No: 17 / A Dilovası - Gebze / KOCAELİ
  • Mail: info@paktavuk.com.tr
  • Web Site: www.paktavuk.com.tr
  • Telefon: 0264 681 24 51
  • Faks -

Pak Tavuk 1955 yılında İstanbul’da Kadıköy Söğütlüçeşme’de tavuk kesip, pazarlamak üzere tavuk kesimhanesi olarak kuruldu.

Tavuk ihtiyacını köylerden karşılamak her zaman mümkün olmayınca modern piliç üretimi yapmak üzere 1971 yılında İstanbul Samandıra’da damızlık çiftlik ve kuluçkahane inşaatı başladı.
1972 yılında Hollandalı Euribrid firmasından HYBRO damızlık anne babalar ithal edilerek 1972 yılında kuluçkalık yumurta , etlik HYBRO civciv ve piliç üretimi başladı.
1974 yılında Samandıra’da saatte 4 ton kapasiteli bir yem fabrikası ile yem üretimi başladı.
İlerleyen yıllarda modern damızlık çiftlikleri, kuluçkahane ve yem fabrikası yapılarak etlik kuluçkalık yumurta üretimi arttırıldı. Günümüzde milyonlarca Ross 308 kuluçkalık yumurta ve civciv üreterek iç piyasaya civciv , 24 ülkeye kuluçkalık yumurta ve civciv ihraç ediyoruz. İhracatlarımızın bir kısmı kara yolu ile bir kısmı hava yolu ile yapılmaktadır.
Sakarya Söğütlü’de yer alan yem fabrikamızda broiler damızlık sürülerimizin yeminin yanı sıra kanatlı, büyük baş ve küçük baş yemleri üretip satışa arz ediyoruz.

Her yıl ağır ama emin adımlarla üretimi arttırırken, kalitemizi en üst düzeyde tutmak için gerekli yatırımları yapmaya devam ediyoruz.
2019 senesinde Türkiye etlik kuluçkalık yumurta ihracat birincisi olduk.